بابکت, بلدوزر, بیل مکانیکی, جرثقیل, دامپتراک, کوماتسو, گریدر, لودر, ماشین آلات جنگلی, ماشین آلات راهسازی, ماشین آلات ساختمانی, ماشین آلات صنعتی

تاریخچه کمپانی کوماتسو

تاریخچه کمپانی های تولید کننده ماشین آلات راهسازی و معدنی – شرکت کوماتسو

کوماتسو

کوماتسو یک شرکت چند ملیتی ژاپنی است که در ساخت و ساز، معدن، جنگلداری و تجهیزات نظامی و همچنین تجهیزات صنعتی مانند ماشین آلات پرس، لیزر و ژنراتور ترموالکتریک اقدام به فعالیت نموده است.

دفتر مرکزی آن در مینتو، توکیو، ژاپن است. این شرکت پس از شهر کوماتسو، ایشیاکاوا، که در سال 1921 تاسیس شد، نام گرفت. در سراسر جهان، گروه Komatsu Ltd شامل 258 شرکت دیگر (215 شرکت تابعه تثبیت شده و 42 شرکت متعلق به روش سهامداری است.

کمپانی کوماتسو

دومین تولید کننده ماشین آلات و تجهیزات معدنی جهان

Komatsu  دومین تولید کننده ماشین آلات و تجهیزات معدنی  و راهسازی جهان پس از کاترپیلار است. با این حال، در برخی مناطق (ژاپن، چین)، Komatsu  سهم بیشتری نسبت به کاترپیلار دارد.

درخت کاج کوچک

  小松 ko-matsu  به ژاپنی به معنای “درخت کاج کوچک”، به نام شهر کوماتسو در استان ایسکووا نامگذاری شده است.

Komatsu Iron Works توسط Takeuchi Mining Industry به عنوان یک شرکت تابعه برای ساخت ابزارهای صنعتی برای شرکت مادر آغاز شد. کوماتسو در نهایت به اندازه کافی بزرگ برای فروش به عموم بود و در تاریخ 13 مه 1921 به عنوان Komatsu Ltd نام گرفت.

اولین نمونه اولیه کشاورزی

Komatsu اولین نمونه اولیه کشاورزی خود را در سال 1931 تولید کرد. از سال 1930، Komatsu همچنین تراکتور برای ارتش ژاپن، بولدوزرها، تانک ها و توپخانه جنگی تولید کرد. پس از جنگ جهانی دوم، تحت ریاست جدید یوشیناری کاوی، کوماتسو بولدوزرهای غیر نظامی و لیفتراک را به تجهیزات خطوط خود اضافه کرد. در سال 1949 تولید اولین موتور دیزل شروع شد. رشد آن به عنوان یک شرکت توسط تقاضای قوی برای بولدوزرهای خود در طول بازسازی های پس از جنگ  ژاپن در دهه 1950 کمک شد. در اوت 1951 ستاد شرکت به توکیو منتقل شد. تا سال 1957 این شرکت از لحاظ تکنولوژیکی به قدری پیشرفت کرد تا اینکه تمام مدل های آن از موتورهای تولید شده توسط کمپانی Komatsu استفاده می کردند.

آغاز صادرات کوماتسو

در سال 1964 ریویچی کاوی، پسر Yoshinari Kawai، رئیس جمهور کوماتسو شد و شروع به صادرات محصولات خود کرد، به دنبال مقابله با تصویر پس از جنگ از محصولات ژاپنی که به عنوان محصولتی ارزان و بی کیفیت ساخته شده جلوه میکرد پرداخت . در ژوئیه سال 1967، وارد بازار ایالات متحده شد، با توجه به کاترپیلار بزرگترین سازنده بلدوزر در بازار داخلی خود. این کار تحت شعار شرکت Maru-C انجام شد و ترجمه به زبان انگلیسی به عنوان “محاصره کاترپیلار” (بر گرفته از بازی GO)، جایی که محاصره حریف منجر به تسخیر قلمرو خود شد)

توسعه در خارج از کشور

توسعه در خارج از کشور، تمرکز اصلی در دهه 1970 بود، با شرکت Komatsu America در فوریه 1970 در ایالات متحده تاسیس شد. یک سال بعد، در ژانویه سال 1971، Komatsu Singapore Pte. آموزشی ویبولیتین در سنگاپور تاسیس شد. سپتامبر 1974 تاسیس Dina Komatsu ملی S.A. de C.V.، یک سرمایه گذاری مشترک با کامیون DINA S.A. در مکزیک بود. آوریل 1975 تاسیس Komatsu do Brasil Ltda بود. در برزیل. این شرکت بولدوزر Komatsu D50A را تولید کرد، که نخستین تولید تجهیزات ساخت و ساز در دریای کوماتسو بود. Komatsu Australia Pty.، Ltd. در استرالیا در فوریه 1979 تاسیس شد.

در دهه 1980، Komatsu و Harvester بین المللی ایالات متحده یک سرمایه گذاری مشترک برای تولید تراکتورهای کم مصرف به نام KIMCO داشتند. در سال 1982، PT Komatsu Indonesia تاسیس شد و تولید در سال 1983 در اندونزی آغاز شد. دو بخش در ایالات متحده برای تولید در سال 1985 تاسیس شد، Komatsu America Manufacturing Corp. و Komatsu America Industries LLC. Komatsu Industries Europe GmbH در سال 1986 در آلمان تاسیس شد.

در سال 1989، کوماتسو سهم Hanomag AG را خریداری کرد و از سال 2002 شرکت Komatsu Hanomag GmbH یک شرکت 100٪ بین المللی  شد

توسعه در اروپا

در طول دهه 1990، کوماتسو در اروپا با Moxy تاسیس شده بود که توسط Komatsu طراحی شده بود. کامیون ، سواری با استفاده از مجوز برای بازار اروپا توسط Moxy ساخته شد. (در سال 2008 Moxy توسط Doosan از کره گرفته شد.)

کوماتسو با FAI  ایتالیا وارد سرمایه گذاری شد و با افزایش سهم کوماتسو، شرکت در سال 1985 به FKI Fai Komatsu Industries S.p.A. تغییر نام داد، که در سال 2000 به Komatsu Utility Europe S.p.A تغییر نام داد، هنگامی که Komatsu مالکیت 100٪ را پذیرفت.

در سال 1993، دو سرمایه گذاری مشترک با Cummins تشکیل شد؛ Komatsu Cummins Engine Corporation (KCEC) برای تولید موتورهای Cummins در ژاپن و شرکت Cummins Komatsu Engine (CKEC) برای تولید موتورهای Komatsu در ایالات متحده است. یکی دیگر از سرمایه گذاری مشترک در سال 1997 برای تولید موتورهای صنعتی در ژاپن بود.

توسعه در آسیا

توسعه بیشتر در خارج از کشور، در درجه اول در آسیا، در دهه 1990 انجام شد. Komatsu Vietnam Co.، Ltd. در ویتنام در سال 1995؛ Komatsu Changlin Construction Machinery Co.، Ltd. (نام تجاری Komatsu (Changzhou) ماشین آلات ساخت و ساز در نوامبر 2000) در Changzhou، چین در سال 1995؛ Komatsu Shantui ساخت ماشین آلات شرکت، آموزشی ویبولیتین در سال 1995؛ بانکوک Komatsu Co.، Ltd. در تایلند؛ Komatsu (شانگهای) آموزشی ویبولیتین در سال 1996 در شانگهای، چین؛ Industrial Power Alliance Ltd. در ژاپن، یک سرمایه گذاری مشترک با Cummins در سال 1998؛ L & T-Komatsu Limited در هند در سال 1998 (سهام فروخته شده در سال 2013)؛ و Komatsu Brasil International Ltda. در برزیل در سال 1998.

کوماتسو در آلمان

در سال 2000، کوماتسو با گروه Linde آلمان در زمینه فروش و ساخت کامیون های بالابر کار میکرد. در سال 2001، کوماتسو GALEO را به عنوان یک مارک جدید تجهیزات ساخت و ساز نسل جدید برای توزیع جهانی تاسیس کرد. 2002، Komatsu Italy S.p.A تاسیس شد. در سال 2004، شرکت کوماتسو جنگل AB برای خرید Partek Forest AB سوئد، تولید کننده ماشین آلات جنگلی تاسیس شد. همچنین در سال 2004 شرکت کمپانی سازنده Komatsu Zenoah (شاندونگ) با مسئولیت محدود در چین، (به نام Komatsu Utility Machine Co.، Ltd. در سال 2007 تغییر نام داد)، برای ساخت مینی بیل و تجهیزات هیدرولیکی، و همچنین تاسیس Komatsu Power Generation Systems (Shanghai ) به تولید ژنراتور برق. در سال 2004 در چین برای تولید لیفتراک تاسیس شد.

Komatsu در سال 2008 با شرکت Komatsu Manufacturing Rus، LLC تأسیس شد و در سال 2008 در سال 2008 وارد روسیه شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 13 =