بیل مکانیکی, زیربندی بیل مکانیکی, ماشین آلات راهسازی

قطعات بیل مکانیکی – راهساز یدک

زیربندی بیل و بلدوزر راهساز یدک

راهساز یدک اصفهان عرضه کننده و تولید کننده قطعات بیل مکانیکی،قطعات لودر،بلدوزر،دامپتراک و دیگر ماشین آلات راهسازی و معدنی

زیربندی بیل مکانیکی

قطعات راهسازی :

قطعات بیل مکانیکی شامل گستره ی وسیعی از قطعات از جمله قطعات موتوری و قطعات فرسایشی می باشند

قطعات فرسایشی( work equipement) شامل:

cabin- کابین

اتاقک ( کابین ) محل نشستن هدایت‌کننده‌ی بیل مکانیکی، معمولاً به صورت گردان است. در حقیقت کابین و متعلقات آن  روی یک صفحه‌گردان ســـوار هستند تا بیل مکانیکی بتواند در حالی که در یک محل ثابت است در جهات مختلف قــرار بگیرد و عملیات حفاری را به صورت دلخواه انجام دهد. این صفحه گردان اصطلاحا دنده گردان نامیده می شود که از نوع بلبرینگ های کف گرد می باشد.

چرخ‌ها

امروزه بیل های مکانیکی در دو مدل چرخ لاستیکی و چرخ زنجیری تولید می شوند که در مدل چرخ زنجیری اجزای تشکیل دهنده آن شامل: نوع خاصی از صفحات فلزی فورج شده که اصطلاحا زنجیر نامیده می شوند‌ ، رولیک ،لینک،کفشک، دنده اسپراکت ، آیدلر (غلطکی نیز نامیده می شود).

باکت

قسمتی که عملیات نهایی را بر روی سنگ یا خاک انجام می دهد سر بیل است. قسمت جلویی بیل مکانیکی که با زمین تماس دارد را به نام باکت (Bucket) می‌شناسند. کلمه‌ی باکت به معنی سطل است، چون مقدار زیادی خاک و سنگ در آن جمع می‌شود. لازم به ذکر است که این قسمت می تواند بسیاری از لوازم حفاری دیگر را به خود متصل کند و عملیات حفاری متفاوتی را انجام دهد. به عنوان مثال پیکور  هیدرولیکی (‌چکش هیدرولیکی)‌ می تواند قدرت بسیاری را برای شکستن انواع سنگ تامین کند. از جمله لوازم دیگر می توان به ریپر ، وزنه، چنگک و … اشاره کرد.

دکل و استیک

درعملیات حفاری نقش‌های اصلی را بازوها و مفاصل بازی می‌کنند.

بیل مکانیکی یک بازوی بلند دارد. این بازو شبیه دست انسان دارای چندین مفصل است. مفصل‌ها، هم در دست انسان و هم در بیل مکانیکی، امکان خم و راست‌شدن و حرکت بازو ‌در زاویه‌های مختلف را به وجود می‌آورند. به این ترتیب بیل مکانیکی در محل مورد نظر، عمل خاک‌برداری را انجام می‌دهد.اجزای تشکیل دهنده ی این قسمت شامل دکل(بوم) و بازو(استیک) میباشند.

زیربندی

رولیک چیست؟

رولیک (roller) زنجیر را به محرکه های مکانیکی متصل می کند و سبب می شود تا زنجیر بدون ایجاد اصطکاک و روان حرکت کند.

رولیک و پایه رولیک یکی از تجهیزات جانبی و اصلی نوار نقاله می باشد . این جزء اصلی از نوارنقاله ، به عنوان هرزگرد در این سیستم عمل می نماید.براساس تناژ و نوع مواد حمل شونده ، قطر و سایز آن می تواند متفاوت باشد.

لینک (Track Links):

لینک شامل اتصالاتی می باشد که تمام قطعات زیربندی(کفشک ها) را به هم متصل می کند و از چندین قسمت کوچک تهیه شده است.

کفشک(Track Shoe):

کفشک ها بر روی لینک ها سوار میشوند تا کل بدنه ی زنجیر را تشکیل دهند. اصطکاک با زمین توسط این کفشک ها صورت میگیرد.

فروشگاه راهساز یدک تولید کننده و عرضه کننده قطعات راهسازی

https://www.cat.com/en_US/products/new/equipment.html

 

Undercarriage Parts

When it comes to the maintenance of your machines like: bulldozer, excavator and crawler equipment, you need it done quick and at a competitive price. That’s where our team of highly experienced and dedicated parts specialists are there for your needs. We provide Undercarriage Parts for CaseCaterpillarKomatsuJohn Deere and all major heavy equipment brands.

Our specialists have access to any distributer parts book and equipment schematics so they can effectively determine what part you are looking for and where to find it. Our finla goal is to have your equipment up and running as soon as possible, so we try our best to find your part and ship it out in a timely manner.

Contact us by submitting an online parts quote request or by calling one of our undercarriage parts specialists directly

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 9 =