دسته‌بندی نشده, ناخن بیل مکانیکی, ناخن گریدر, ناخن لودر

ناخن های فولادی برند ZZF – راهساز یدک

ناخن zzf

راهساز یدک عرضه کننده ی انواع ناخن های خاکی،سنگی و معدنی برند ZZF

ناخن های فولادی برند ZZF

ناخن فولادی  بیل مکانیکی،لودر،بلدوزر،بیل بکهو،بابکت یکی از پر مصرف ترین قطعات ماشین آلات راهسازی و معدنی  هستند که می توان بارعایت چند نکته  ساده و در عین حال مهم که  عمر این ناخن ها راافزایش داد .

ناخن و کلنگی یکی از اجزای اصلی و فرسایشی  بیل مکانیکی است. در مراحل حفاری ، اجسام کارکننده با ناخن بیل عمدتا سنگ معدن ، سنگ یا خاک و یا هر سطح دیگری نیز می تواند باشد.

ناخن بیل نه تنها از فرسایش لغزشی آسیب میبینند بلکه بار ضربه ای را نیز متحمل می شوند عمر مفید ناخن بیل مکانیکی را تا حد زیادی کاهش می دهد.

Teeth (ناخن): ناخنها در کارایی باکت نقش بسزایی و انتخاب صحیح آن در بهینه سازی مصرف سوخت، کم کردن فشار وارده  به سازه بیل و سیستم هیدرولیک  و  افزایش طول عمر باکت موثر است .

انواع ناخن های بیل مکانیکی

ناخن بیل مکانیک tiger 

این ناخن دارای سر تیز بوده بنابراین دارای قدرت نفوذ بسیار عالی در یخ، سنگ و محیط های سخت یکپارچه است.

در طول مدت استفاده این ناخن نوک تیز خود را حفظ میکند اما به علت نوک تیز بودن (مواد در معرض سایش کمتر) طول عمر آن پایین است.همچنین با توجه به سر تیز این ناخن باید از اهرم کردن و گیر انداختن آن پرهیز شود.

ناخن PENETRATOR

این ناخن دارای نفوذ خوبی است و باتوجه به شکل ظاهری و ضخیم  بودن قسمت نوک دارای طول عمر متوسط به بالاست.

از نظر کارایی این ناخن مناسب سنگهای رسی و شیلی که در حد پایین فشرده و سخت هستند، کارایی دارد.به این ناخن ها ناخن موشکی نیز گفته می شود.

ناخن SYL

نفوذ و حفاری خوب در انواع محیط های متوسط و سخت از خصوصیات این ناخن است.

لبه های برآمده عمودی در دو طرف باعث نقطه نفوذ تیز وطول عمر متوسط این ناخن می شود.

چه کنیم تا ناخن ها دیرتر فرسوده شوند؟

1. استفاده از ابزار و مواد جوشکاری مناسب

2.بررسی روزانه باکت

3.ترمیم ناخن ها قبل از فرسودگی و سایش کامل

4. کار کردن با زاویه ی مناسب به منظور جلوگیری از شکستن ناخن و کلنگی به علت شیب نا مناسب فعالیت باکت

5.وقتی مقاومت زیاد است ، از چرخاندن بازوی حفره به چپ و راست خودداری کنید و از شکستگی ناخن بیل

و نشیمنگاه ناخن به دلیل نیروهای بیش از حد چپ و راست جلوگیری کنید.

6.تعویض آداپتور ( کلنگی) پس از فرسایش حدودا 10 درصدی به این علت که پس از فرسایش کلنگی،انها به خوبی در یکدیگر فیت نمی شوند

فاصله زیادی بین پکلنگی  فرسوده و ناخن های بیل وجود دارد. ناخن های بیل به دلیل تغییر نقطه فشار به راحتی خرد می شوند.

7.اصلاح روش رانندگی بیل مکانیکی نیز برای بهتر استفاده کردن از ناخن های بیل مکانیکی بسیار مهم است. زیرا قسمت عمده ای از فشار وارده بر ناخن ها با روش رانندگی مناسب قابل رفع است.

BARGEREFTE AZ  WWW.KOMATSU.COM

ناخن های فولادی برند ZZF

بیل های مکانیکی برای اینکه بتوانند زمین را بخوبی حفر کنند علاوه بر قدرت موتور از دیگر قطعات نیز حتی اگر ابعاد کوچکی نیز داشته باشند کمک میگیرند که یکی از این اجزای پر کاربرد در بیل های مکانیکی و سایر ماشین آلات راهسازی و معدنی  ناخن میباشد. ناخن های فولادی برند  ZZF از جمله ناخن هایی است که برای بیل های مکانیکی،لودر،بلدوزر و سایر ماشین آلات راهسازی و معدنی  مورد استفاده قرار میگیرد و افرادی که با بیل های مکانیکی سر و کار دارند به خوبی با این ناخن آشنایی دارند. ناخن ZZF از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و یکی از دلایل اصلی محبوبیت آنها نیز همین کیفیت بالا میباشد. ناخن ها به دلیل اینکه همواره در معرض فشار قرار دارند به مرور فرسوده و خورده میشوند که به همین دلیل پس از مدتی عملکرد خوب خود را از دست داده و باید با ناخن های نو جایگزین شوند. ناخن ZZF میتواند برای افرادی که به دنبال کیفیت و همچنین عمر و دوام طولانی ناخن ها هستند از ایده آل ترین گزینه ها محسوب میشود زیرا مدت زمان فرسایش آن بسیار طولانی میباشد. و همچنین در دو نوع ناخن های معمولی و ویژه تولید شده است.دفورمگی ناخن ها پس از فرسایش از دیگر مشکلاتی است که برای آنها بوجود می آید. ناخن های ZZF با توجه به آلیاژهای با کیفیتی که در ساخت آنها به کار رفته است از چنین مشکلی برخوردار نیستند و با وجود فشار وارد شده به آنها با دفورمگی مواجه نخواهند شد.همچنین همه ی ناخن های فولادی برند ZZF  دارای گارانتی شکست می باشند.

فروشگاه راهساز یدک عرضه کننده انواع ناخن و کلنگی بیل مکانیکی،لودر،بلدوزر با برندهای ZZF و

DM

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 10 =