بیل مکانیکی, ماشین آلات جنگلی, ماشین آلات راهسازی

اگزوز لودر و اگزوز بیل مکانیکی – راهسازان یدک اصفهان

مجموعه راهسازان یدک اصفهان تولید کننده و عرضه کننده انواع اگزوز انواع بیل مکانیکی ، لودر ، بلدوزر و سایر ماشین آلات راهسازی و معدنی

اگزوز لودر راهساز یدکنحوه ی فعالیت اگزوز لودر و بیل مکانیکی ؟

سیستم اگزوز با جمع آوری گازهای خروجی از سیلندرها ، مواد مضر را از بین می برد ، سطح سر و صدا را کاهش می دهد و گازهای خروجی تصفیه شده را در یک نقطه مناسب از دستگاه  دور از سرنشینان تخلیه می کند.

کارکرد اگزوز لودر و بیل مکانیکی

سیستم اگزوز بسته به موتور می تواند از یک یا دو کانال تشکیل شود. مقاومت جریان باید به گونه ای انتخاب شود که فشار برگشتی اگزوز تا حد امکان بر عملکرد موتور تأثیر بگذارد. برای اطمینان از عملکرد کامل سیستم اگزوز ، باید به طور کلی به آن توجه کرد. این بدان معناست که اجزای آن باید توسط مهندسان طراح مطابق با دستگاه  و موتور خاص هماهنگ شود. در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد که اگزوز لودر چگونه عمل می کند ؟

صدا گیری اگزوز لودر

SilencerEne موتور احتراق داخلی به دلیل انتشار دهی گازها از سیلندرها “صدای اگزوز” تولید می کند. این صدا باید با کاهش انرژی صوتی جریان گاز خروجی خاموش شود. در اینجا دو گزینه اساسی وجود دارد: جذب و انعکاس صدا در صدا خفه کن. این دو اصل به طور کلی در یک صدا خفه کن واحد ترکیب می شوند. محفظه های اگزوز و فلپ های اگزوز از دیگر عناصر جذب کننده صدا و اصلاح کننده صدا هستند که می توانند برای از بین بردن فرکانسهای خصوصاً نامطلوب از نویز خروجی استفاده شوند. مبدلهای کاتالیستی همچنین دارای اثر جذب صدا هستند.

سیستم اگزوز خود سیستمی در معرض لرزش است ، خود از طریق فرکانس های طبیعی و ارتعاشاتی که به بدنه خودرو منتقل می شود ، سر و صدا ایجاد می کند. بنابراین در اینجا هماهنگی دقیق کل سیستم لازم است. این شامل طراحی و موقعیت یابی تک تک عناصر سیستم اگزوز و نصب های انعطاف پذیر آنها است.

ساختار سیستم اگزوز

سیستم های اگزوز امروزی اشتراک بسیار کمی با اگزوزهای ساده استفاده شده در گذشته دارند .

1.منیفولد اگزوز

2.سیستم تصفیه

3.لوله های اتصال ، همراه با یک قسمت عقب با سیستم صدا خفه کن و لوله ها.

عیب یابی عملکرد و سلامت اگزوز:

اگر نصب سیستم اگزوز غیر منطقی باشد ، برای مثال لوله اگزوز خیلی نازک باشد ، خیلی طولانی باشد یا صدا خفه کن مناسب نیست و غیره ، ممکن است مقاومت اگزوز را افزایش دهد ، باعث شود اگزوز موتور دیزل صاف نباشد و باعث می شود موتور دیزل دود سیلی را منتشر کند.

اگر نیاز به تعویض اجزای سیستم اگزوز (لوله اتصال اگزوز و صدا خفه کن) دارید ، باید همان محصولی را انتخاب کنید که با سیستم اگزوز اصلی سازگار باشد. قطر لوله اتصال اگزوز نباید از قطر اصلی لوله کوچکتر باشد. اگزوز از صدا خفه کن توان خروجی نمی تواند کمتر از توان مجاز استفاده از صدا خفه کن اصلی باشد و فشار پشت (مقاومت در برابر اگزوز صدا خفه کن) نمی تواند بالاتر از مقدار مجاز اصلی باشد.

در شرایط عادی ، اگر سیستم اگزوز اصلاح نشود ، مشکل فشار بیش از حد اگزوز به طور کلی ایجاد نمی شود. اگر در سیستم اگزوز مشکلی وجود داشته باشد ، علاوه بر دود سیاه ، موتور دیزل نیز پدیده های زیر را دارد:

قدرت موتور دیزل کافی نیست. دمای اگزوز موتور دیزل زیاد است. ممکن است مصرف سوخت افزایش یابد. روش اصلی برای تأیید اینکه در سیستم اگزوز مشکلی وجود دارد این است: لوله اگزوز را برداشته ، موتور دیزل را با سرعت کم کار کنید ، رعایت دود پورت اگزوز هر سیلندر عادی را مشاهده کنید ، این بدان معنی است که مشکلی وجود ندارد با خود موتور دیزل سپس لوله اگزوز را نصب کنید و موتور دیزل را شروع کنید تا در همان سرعت با سرعت کم کار کند. رنگ دود خروجی لوله اگزوز را رعایت کنید. اگر دود بزرگ باشد ، به این معنی است که سیستم اگزوز مشکلی ایجاد می کند.

برای اطلاع از دیگر محصولات تولید شده و عرضه شده به وب سایت فروشگاه راهسازان یدک مراجعه نمایید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 11 =